Kozmetik Hakkında Her şey!

Kirpik bazı

29 Mayıs 2015
Kirpik bazı

Kirpik bazı

Merhaba, bugün sizlere kirpik bazından bahsedeceğiz. Makyaj bazı, göz bazı olurda kirpik bazı olmaz mı? Eminim çoğumuz hala bu ürünle tanışmadı ama bu ürünle tanışan bir daha asla bırakamıyor. Bakışlarımızın daha etkili olmasını sağlayan etken elbette kirpiklerimizdir. Hangimiz kirpiklerimiz daha dolgun ve daha hacimli olmasını istemez? Eğer sizlerde benimle aynı fikirdeyseniz bu yazımızı kaçırmayın…

Kirpik bazı nedir?   

Kirpik bazı beyaz görünüme sahip olan ve maskaraya benzeyen bir üründür. Kirpik bazını maskaradan önce uyguladığımızda kirpiklerimiz daha dolgun, daha uzun ve daha hacimli bir görünüme kavuşur.

Kirpik bazı nasıl uygulanır?

Kirpiklerinizde hiçbir makyaj malzemesi olmadan önce kirpik bazını uygulayınız. Bazı markalarda bir kat uygulama yetiyor bazılarında ise iki kat uygulama gerektiriyor. Siz ürünün yapısından ve kirpiklerinizin oluşturduğu görüntüden bunu anlayabilirsiniz. Eğer iki kat uygulama yapacaksanız mutlaka birinci kat sürdüğünüz bazın en az 30 saniye kurumasını bekleyip ardından ikinci kat bazı sürün. Tek kat uygulama yapacaksanız da 30 saniye kurumasını bekleyip ardından maskaranızı sürün. Aslında 30 saniye içerisinde kirpik bazınız tamamen kurumaz biraz nemli kalır. Hafif nemliyken maskara uygulamanız daha doğru sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bazın ardından sürdüğünüz maskara topaklanmaya neden olabilir. Topaklanma olduğunda temiz bir maskara fırçası ile kirpiklerinizi tekrar tarayabilir ve topaklanmadan oluşan maskara kalıntılarını yok edebilirsiniz.

Kirpik bazını kimler kullanmalı?

Kirpik bazını isteyen herkes kullanabilir. Genel olarak kirpik bazını kullananlar: kirpiklerinin kısalığından şikâyet eden, kirpikleri seyrek veya düz olanlardır.

Bizde satışı olan kirpik bazı markası ise Jane Iredale PureLash Conditioner.

janeeeeeeeeeeeeee

Jane Iredale PureLash Conditioner’in özellikleri:

Kirpikleri besler

Kirpik uzatır ve hacim kazandırır

Bepanthenol ile besler

Tatlı badem özü ile kirpiklerin büyümesi için uygun ortam hazırlar

Antioksidan açısından zengindir ve nemlendirme sağlar

Kirpikleri korur ve canlı tutar

Kirpiklerin kırılmasını engeller ve kirpiklere esneklik kazandırır

Bileşiminde bulunan buğday proteinleri sayesinde kirpikleri kök ucundan başlayarak kalınlaştırır ve uzatır.

Hacim verici maskaraların etkisini artırır, tek başına veya maskara ile birlikte kullanılabilir.

Etiketler: , ,
Sayfalar
Dermokozmetik